Koszenie trawnika

Czy wiesz, że poprawne koszenie to naturalny sposób na stworzenie zdrowego, gęstego trawnika?
Regularne przycinanie trawy do właściwej długości wspomaga rozwój zdrowych korzeni. Pomaga to także zatrzymać wodę w zielonych roślinach podczas suchych okresów, a to pomaga dłużej utrzymać zielony kolor trawy.

Zalecenia dotyczące koszenia trawy

Kosiarka

Wielu ludzi sądzi, że obcinanie trawy bardzo krótko zapobiega szybkiemu odrastaniu trawy, dzięki czemu mogą ją rzadziej kosić. W rzeczywistości może to jedynie sprzyjać rozwojowi trawnikowych drapieżników, takich jak mech i chwasty. Wbrew pozorom, koszenie "wyżej" sprzyja wolniejszemu przyrostowi trawy.

Jaka jest prawidłowa długość koszenia trawy?

Nie obcinaj jej krócej niż 50 mm! Nigdy nie obcinaj więcej niż 1/3 - 1/2 całkowitej długości trawy, jeśli chcesz jej rzeczywiście pomóc.

Nasz zasada prawidłowego koszenia jest bardzo prosta:

1. W okresach umiarkowanych temperatur (kwiecień - maj oraz wrzesień - październik) kosimy nie krócej niż 40 mm - na dwa palce.

2. W okresie wysokich temperatur i niedoborów wody (czerwiec - sierpień) nie koś krócej niż  50 60 mm - na trzy palce.

Jakiego typu kosiarki powinienem używać?

To zależy oczywiście od rozmiarów trawnika, ale generalnie kosiarki obrotowe są lepsze do przydomowych ogródków, bo są łatwiejsze w utrzymaniu i pracują dobrze nawet na nierównych trawnikach. Kosiarki cylindryczne są lepsze w przypadku doskonale płaskich trawników oraz w przypadku bardziej delikatnej, lepszej trawy.

Zapoznaj się z naszą ofertą Automatycznych Kosiarek Robotów

 

ZAMÓW PREZENTACJĘ

Czy mogę nawozić kompostem ze ścinek trawy po procesie pielęgnacyjnym?

Tak, kompost, który jest przechowywany przez okres 6-12 miesięcy, do tego czasu wszystkie pozostałości środków chwastobójczych znikną, a tym samym kompost będzie bezpieczny do użycia go do klombów kwiatowych lub na obrzeżach. Mr.Green Grass nie stosuje żadnych środków chwastobójczych, których pozostałości rozkładałyby się długo. Nasze porady - jak zrobić trawnikowi manicure!

  1. Nigdy nie napełniaj kosiarki paliwem na trawniku, rób to na podwórku lub na drodze.
  2. Zawsze czyść i usuwaj pozostałości trawy ze spodniej części kosiarki po użyciu. (Zawsze rozłączaj przewód świecy zapłonowej przed opróżnieniem maszyny i przed pracami przy bezpośrednio przy ostrzach lub upewnij się że nie jest podłączona do zasilania!).
  3. Ostrz lub wymieniaj ostrza regularnie.
  4. Utrzymuj swój trawnik obcięty do zalecanej długości w zależności od pory roku.
  5. Zawsze usuwaj resztki trawy. Resztki trawy pozostawione na trawniku sprzyjają powstawaniu strzechy, którą z kolei uwielbia mech.
  6. Koś trawnik za każdym razem w innym kierunku.

 

Korzystna zima

Proponujemy Państwu posezonowy serwis kosiarek spalinowych. Wymieniamy olej, świecę, filtr powietrza oraz ostrzymy i wyważamy nóż tnący. Zabezpieczamy i konserwujemy układ paliwowy. Nasz pracownik zabierze od Państwa kosiarkę do autoryzowanego serwisu i w ciągu 48 godzin dostarczy do Państwa domu gotową do nowego sezonu. I to wszystko w przystepnej cenie.

Konserwacja kosiarki

Polityka bezpieczeństwa |   projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Projektowanie i wykonanie stron internetowych, Anronet Agencja Reklamowa w Krakowie