Analiza stanu trawnika, wycena pielęgnacji

Oferujemy darmową analizę, podczas której jeden z naszych przeszkolonych ekspertów bada trawnik, pobiera próbki oraz dostarcza pisemny raport dotyczący warunków panujących na trawniku doradzając, co należałoby zastosować, aby to poprawić, dokonując przy tym wyceny, która nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.

Elementy Darmowego Raportu z Analizy Trawnika

Formularz raportu analizy trawnika

Wiek trawnika

Wiek trawnika jest głównym wskaźnikiem prawdopodobieństwa wystąpienia złych warunków trawnika, takich jak strzecha lub zwarcie. W praktyce im starszy jest trawnik, tym większy jest poziom strzechy.

Typ kosiarki

Kosiarka daje nam także wskazówki, jakie mogą być powody złego stanu trawnika, takich jak pojawienie uschniętych końcówek traw i mchu, a także nierówności.

Poprzednie odżywianie trawnika

To pomoże zrozumieć powody pojawienia się takich problemów z trawnikiem jak trudne do usunięcia chwasty oraz zaplanować właściwy proces pielęgnacji.

Gatunki traw 

Jest wiele gatunków traw występujących powszechnie na trawnikach. Identyfikując typy traw na trawniku, mamy możliwość zrozumienia, jakie są możliwości danego trawnika i jak stworzyć trawnikowi odpowiednie warunki.

Identyfikacja pospolitych chwastów

Zidentyfikujemy pospolite chwasty występujące na trawnikach, między innymi: stokrotki, mniszki lekarskie, koniczyna, jaskier, babka, szczaw itp.

Identyfikacja trudnych chwastów

Niektóre chwasty występujące na trawniku wymagają specjalnego, powtarzanego traktowania. Zidentyfikujemy te, które znajdują się na waszych trawnikach, mogą to być np. skrzyp lub przetacznik.

Generalna ocena poziomu zachwaszczenia

Ten wskaźnik mówi o generalnym zachwaszczeniu waszych trawników. Prosimy się nie martwić, im więcej chwastów tym większą zauważycie różnicę!

Ocena poziomu obecności mchu

Uważamy, że mech jest szczególnym powodem zmartwienia dla większości właścicieli trawników. Identyfikacja poziomu obecności mchu jest dla nas ważnym wskaźnikiem i pomaga nam ustalić najlepszy przebieg pielęgnacji dla danego trawnika.

Ocena poziomu obecności powierzchniowej strzechy

Powierzchniowa strzecha jest nazwą nadaną warstwie materii organicznej, tzn. ściętej trawy, zbutwiałych liści, zaraz nad powierzchnią linii gleby. Strzecha powierzchniowa jest jednym z głównych powodów występowania mchu na trawniku i wymaga zredukowania. Usuwanie za pomocą nadziewania na ostrze lub grabienie ma niewielki wpływ na strzechę powierzchniową. Specjalistyczna wertykulacja jest najlepszym sposobem zredukowania tej warstwy.

Ocena poziomu obecności podpowierzchniowej strzechy

Podpowierzchniowa strzecha jest podobna do powierzchniowej, z wyjątkiem zbitej masy lub strzechy, która znajduje się pod powierzchnią gleby. Strzecha podpowierzchniowa utrudnia przenikanie tlenu do gleby oraz utrudnia składnikom odżywczym docieranie do korzeni trawy. W rezultacie korzenie trawnika który ma problem ze strzechą, są bardzo blisko powierzchni gleby, a w konsekwencji są bardzo słabe. Grabienie nie ma wpływu na podpowierzchniową strzechę, usuwanie jej za pomocą nadziewania na ostrze jest tak samo bezskuteczne. Napowietrzenie gleby jest najlepszym sposobem na zredukowanie podpowierzchniowej strzechy z trawnika.

Struktura gleby

Typ gleby, na jakiej znajduje się trawnik także ma oczywiście znaczenie dla zdrowia trawnika i jego wzrostu. Lubimy zajrzeć, co znajduje się pod spodem. Każdy trawnik jest inny. Byłoby błędem sądzić, że Twój trawnik leży na takiej samej glebie jak trawnik Twojego sąsiada. W rzeczywistości, większość nowych trawników leży na określonym typie gleby. Pobierzemy próbkę, aby zidentyfikować główny typ gleby znajdującej się pod Twoim trawnikiem.

Ocena poziomu gęstości gleby

Chcemy poznać poziom gęstości gleby, tzn. wiedzieć jak gęsta lub rozrzedzona jest dana gleba. Im bardziej jest ona zwarta, tym słabszy jest trawnik i tym chętniej polecimy napowietrzanie gleby.

Zalecenie napowietrzenia

W oparciu o wiele różnych warunków, jakie zidentyfikujemy na trawniku, możemy zalecić napowietrzanie. W zależności od wagi problemu możemy polecić przeprowadzenie napowietrzania natychmiast lub w późniejszym czasie. Wierzymy, że nie ma potrzeby, aby klient płacił za coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje.

Zalecenie wertykulacji

Opierając się na zidentyfikowanych warunkach panujących na danym trawniku, takich jak na przykład strzecha powierzchniowa, możemy zalecić wertykulację.

Analiza chorób

Niektóre plamy i złe warunki panujące na Twoim trawniku mogą być spowodowane chorobami trawnika. Musimy o tym wiedzieć, aby mieć komplet informacji na temat trawnika. Niektóre choroby trawnika są spowodowane jego złym odżywieniem, a taki trawnik będzie wymagał czegoś więcej niż regularne odżywianie!

Analiza insektów

Insekty na trawniku mogą powodować spustoszenie. Twój trawnik może cierpieć z powodu różnego rodzaju robaków czy chrząszczy.

Inne przyczyny obecnego stanu trawnika

Jest wiele innych czynników środowiskowych wpływających na obecny stan Twojego trawnika np. zacienienie, obecność i położenie drzew. Możemy zidentyfikować te czynniki i omówić je z właścicielem trawnika.

Zalecenia co do wysokości koszenia.

Spostrzegliśmy, że głównym powodem dla którego trawniki są często pokryte mchem jest koszenie trawników tak krótko, jak na trawnikach do gry w kule lub polach golfowych. Trawnik nie będzie wam wdzięczny za takie koszenie. Mech za to będzie bardzo rad. Powiemy wam, czy kosząc za krótko, przypadkiem nie psujecie swojego trawnika i zarazem nie odżywiacie mchu.

W jakich miejscowościach wykonujemy Bezpłatną Analizę Trawnika?

Analizy trawników przeprowadzamy w poniższych miejscowościach i ich okolicach:

Dolnośląskie: Wrocław i okolice, Długołęka, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Sobótka, Czernica, Żórawina, Mietków, Jordanów Śląski, Oława, Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce, Trzebnica, Oborniki Śląskie, Wisznia Mała, Zawonia, Środa Śląska, Miękinia, Kostomłoty, Wołów, Brzeg Dolny, Borów. 

Opolskie: Opole i okolice, Chrząstowice, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Komprachcice, Krapkowice, Namysłów, Brzeg, Łubniany, Murów, Niemodlin, Ozimek, Popielów, Prószków, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Tułowice, Turawa, Walce, Zdzieszowice.

Małopolska: Kraków, Balice, Krzeszowice, Skawina, Świątniki Górne, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki, Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj, Dobczyce, Myślenice, Mogilany, Liszki, Tarnów i okolice.

Pomorskie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Chwaszczyno, Kosakowo, Kartuzy, Pruszcz Gdański, Puck, Rumia, Żukowo, Borowo, Bojano, Banino, Koleczkowo.

Kujawsko - Pomorskie: Bydgoszcz i okolice, Toruń i okolice, Grudziądz i okolice, Włocławek i okolice, Aleksandrów Kujawski, Białe Błota, Ciechocinek, Chełmża, Czernikowo, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Obrowo, Osielsko, Solec Kujawski, Szubin, Zławieś Wielka.

Łódzkie: Łódź, Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Antoniew, Bełchatów i okolice, Brzeziny, Dobroń, Józefów, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Lutomiersk, Łask, Natolin, Pabianice, Piotrków Trybunalski i okolice, Rąbień, Rzgów, Sieradz, Stryków, Szadek, Tuszyn, Zduńska Wola, Zgierz, Żabiczki. 

Mazowieckie: Błonie, Brwinów, Celestynów, Dębe Wielkie, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Jaktorów, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Nadarzyn, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Warszawa, Wiązowna, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów.

Lubelskie: Lublin i okolice: Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Ludwin, Lubartów, Łęczna, Mełgiew, Milejów, Niedrzwica Duża, Niemce, Piaski, Spiczyn, Strzyżewice, Świdnik, Trawniki, Wojciechów, Wólka.

Wielkopolskie: Kalisz i okolice.

Ślaskie: Bielsko Biała i okolice, Katowice i okolice, Mysłowice, Jaworzno, Sosnowiec, Tychy, Ruda Ślaska, Bytom, Chorzów, Siemianowice Ślaskie, Tarnowskie Góry, Piekary Ślaskie, Zabrze, Gliwice, Mikołów, Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Wilkowice, Cieszyn, Ustroń, Wisła, Skoczów, Strumień, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Zebrzydowice, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów, Oświęcim, Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator, Żywiec, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka, Andrychów, Wadowice, Wieprz.

Zachodniopomorskie: Szczecin, Stargard, Nowogard, Gryfino, Goleniów, Police, Pyrzyce, Przecław, Maszewo,

Lubuskie: Gorzów Wielkopolski

Ponadto oferujemy zakładanie trawników z siewu, hydrosiewu, z rolki (trawniki rolowane) oraz zabiegi pielęgnacji Trawników:  aeracja trawnika, nawożenie trawnika, odchwaszczanie trawnika, likwidacja mchu w trawniku, piaskowanie trawnika, renowacja (regeneracja) trawnika, dosiew nasion traw.

 

Zamówienie

Naprawdę nie ma żadnego zobowiązania do skorzystania z usług Mr Green Grass. Jeśli chcą Państwo zlecić darmową analizę swojego trawnika, prosimy skontaktować się z naszym przedstawicielem lub z biurem pod numerem telefonu: 0 889 900 900

Zamów analizę

Polityka bezpieczeństwa |   projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Projektowanie i wykonanie stron internetowych, Anronet Agencja Reklamowa w Krakowie