Mr. Green Grass Sport - Pielęgnacja boisk piłkarskich

Pielęgnacja płyty boiska sportowego (pielęgnacja murawy)

Dobry stan płyty boiska to jeden z najważniejszych czynników wpływających na grę piłkarzy. Twarda i zbita ziemia, nierówna powierzchnia, ubytki w trawniku, zachwaszczenie, słaba kondycja trawy, brak drenażu to w większości standard polskich boisk sportowych.

Oferta dla klubów sportowych

Wygrany mecz to sukces dla drużyny, kibiców a przede wszystkim dla klubu. Piłkarze trenują, kibice wspierają drużynę, natomiast klub musi zapewnić dobre warunki do treningów i prowadzenia rozgrywek. Dobry stan płyty boiska to jeden z najważniejszych czynników wpływających na grę piłkarzy. Twarda i zbita ziemia, nierówna powierzchnia, ubytki w trawniku, zachwaszczenie, słaba kondycja murawy, brak drenażu to w większości standard Polskich boisk sportowych. Takie warunki sprawiają dodatkowe trudności piłkarzom podczas treningu czy meczu i są powodem większej liczby kontuzji a kopnięta piłka często zmienia zadany kierunek. Do niedawna pielęgnacja boiska sprowadzała się do koszenia murawy, częstego ubijania walcem, rzadko zdarzało się by podlewano murawę czy stosowano nawożenie.
Profesjonalna pielęgnacja płyty boiska to szereg zabiegów wykonywanych specjalistycznym sprzętem przy zastosowaniu najwyższej klasy materiałów i wykorzystaniu wiedzy najlepszych specjalistów. Taki zestaw w połączeniu z terminowym wykonywaniem zabiegów daje pewność, że piłkarze mają zapewnione najlepsze warunki do gry.

Mr. Green Grass Sport to dział firmy założony z myślą o poprawie warunków panujących na Polskich boiskach i stadionach. Dokładamy wszelkich starań, by dzięki naszej pracy Polscy piłkarze trenowali w najlepszych warunkach. Posiadamy specjalistyczny, zmechanizowany sprzęt do pielęgnacji darni, najwyższej jakości środki i materiały oraz fachową wiedzę. Proponujemy Państwu przygotowanie odpowiedniego programu pielęgnacji w oparciu o przeprowadzoną analizę płyty boiska.
Nie ma dwóch identycznych boisk czy stadionów, różnią się pod względem podłoża, intensywności użytkowania czy składu gatunkowego traw. Dlatego przed rozpoczęciem pielęgnacji bardzo ważnym elementem jest przeprowadzenie analizy murawy głównie pod względem właściwości fizycznych (zagęszczenie gleby, skład granulometryczny) i chemicznych (odczyn i zasobność w składniki pokarmowe).

Kopnięcie piłki

Nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak przy intensywnym użytkowaniu powoduje szybkie zużycie, a nawet całkowite zniszczenie płyty boiska. Głównymi czynnikami przyczyniającymi sie do tego są:

  • Stosowanie nieodpowiednich nawozów (rolniczych zamiast specjalistycznych),
  • Słaby drenaż, który powoduje zatrzymanie nadmiaru wody co negatywnie wpływa na grę. Zbicie nawierzchni niszczy kanaliki przepływu powietrza, co z kolei uniemożliwia przesiąkanie wody do korzeni. Ziemia staje się zbyt twarda, aby cokolwiek przez nią przeniknęło. W rezultacie korzenie utrzymują się tylko płytko pod powierzchnią.

Płyta ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Stanie się nierówna i z wybrzuszeniami. Jedynie dzięki odpowiedniej pielęgnacji można osiągnać doskonałej jakości płytę boiska. Trenerzy i piłkarze muszą być świadomi tego, że z powodu nierównej lub zbyt twardej nawierzchni boiska mogą wystąpić kontuzje. Płytkie korzenie dają minimalną przyczepność butom piłkarskim. Zwichnięte kostki i urazy stają się bardzo prawdopodobne.

Profesjonalne nawozy których używamy, są stosowane także na stadionach czołowych polskich drużyn:

  • Ruch Chorzów
  • Amica Wronki
  • Górnik Zabrze
  • Zagłębie Lubin SSA
  • MKS Cracovia
  • Jagiellonia Białystok SSA
  • Widzew Łódź
  • Legia Warszawa
Piłkarz

Dobry stan płyty boiska to jeden z najważniejszych czynników wpływających na grę piłkarzy. Twarda i zbita ziemia, nierówna powierzchnia, ubytki w trawniku, zachwaszczenie, słaba kondycja trawy, brak drenażu to w większości standard polskich boisk sportowych.

Pamiętaj

Nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak przy intensywnym użytkowaniu powoduje szybkie zużycie, a nawet całkowite zniszczenie płyty boiska.

Polityka bezpieczeństwa |   projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Projektowanie i wykonanie stron internetowych, Anronet Agencja Reklamowa w Krakowie