Zakładanie trawnika

Założyliśmy już ponad 1000 trawników o pow. ponad 500.000 m2!

Trawnik z siewu, trawnik rolowany czy hydrosiew?

Każda z tych metod posiada swoje zalety. Wybór należy do właściciela posesji lub inwestora. Wszystko sprowadza się to budżetu jaki mamy zarezerwowany na ten cel oraz czasu w jakim chcemy mieć gotowy trawnik. Jeśli masz pytania dotyczące poniżej wymienionych metod lub chciałbyś dowiedzieć się więcej na ich temat skontaktuj się z Mr. Green Grass już dziś!

 

Trawnik z siewu

Sianie nasion traw gazonowych to najbardziej popularna i najtańsza metoda zakładania trawnika. Należy nadzorować proces wzrostu, odpowiednio nawadniać trawnik, dosiewać nasiona w miejscach w których zostały one wydziobane przez ptaki lub zmieniły swoje położenie na skutek silnych wiatrów lub ulew. W zależności od dobranych mieszanek gatunków i odmian, cały proces może potrwać nawet kilka miesięcy zanim uzyskamy pełny, zielony i gęsty trawnik.

 

Gotowa darń - trawnik z rolki, trawnik rolowany

Darnina to najdroższa z trzech wymienionym metod. Darnina to nic innego jak dywan, który składa się z pięknej trawy,która została wyhodowana i pielęgnowana przez profesjonalistów w tej dziedzinie przez około 18 miesięcy. Darnina musi zostać zainstalowana przez wykwalifikowanych pracowników - jednak efekt pięknego trawnika będzie natychmiastowy. Gotowa darń może być rozłożona niezależnie od pory roku, niemniej jednak wciąż wymagać będzie odpowiedniego nawadniania. Jeśli chcesz posiadać trawnik na którym Twoje dzieci lub zwierzęta będą mogły bawić się zaraz po instalacji - gotowa darń będzie najbardziej odpowiednią metodą.

Hydrosiew

Hydrosiew to mieszanka nasion trawy, mulczu celulozowego oraz drzewnego, wody oraz nawozów, które wzbogacają glebę. Hydrosiew jest droższą metodą od tradycyjnego siania trawy i wymaga wykwalifikowanego pracownika do tego typu usług który dobierze odpowiednią mieszankę składników do hydrosiewu oraz posiada hydrosiewnik, . Metoda ta przynosi efekty szybciej niż tradycyjne sianie. Pomimo, że nie musimy tak bardzo przejmować się ptakami podkradającymi nasiona, hydrosiew również wymaga regularnego dostarczania wody.

 

 

 

 

Zamówienie

Jeśli chcą Państwo zlecić wycenę zakładania trawnika i chcą się dowiedzieć ile kosztuje zakładanie trawnika z rolki lub z siewu, prosimy kliknąć ZAMÓW WYCENĘ lub zadzwoń: 889 900 900

ZAMÓW WYCENĘ ZAKŁADANIA TRAWNIKAPolityka bezpieczeństwa |   projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Projektowanie i wykonanie stron internetowych, Anronet Agencja Reklamowa w Krakowie